Razgovarali smo o... frizbiju

Kad ste zadnji puta trčali ili samo bacali frizbi?

Prošlo je već dosta vremena, jel tako? Frizbi je aktivnost za sve uzraste i za sve ljude; djecu, odrasle, osobe s invaliditetom...

Zaista nema ograničenja, a jako dobro i povoljno djeluje na tijelo, ali i na cjelokupno zdravlje pojedinca. Sve prednosti ovoga sporta, upravo je široj populaciji pokušao i približio naš sugovornik s kojim smo razgovarali ususret državnom natjecanju koje se treba održati u susjednom nam Cerniku uskoro. U Novoj Gradiški je osnovan Flying Disc club, a nešto o samoj ideji osnivanja kluba, njihovim dosadašnjim uspjesima i planovima za budućnost razgovarali smo sa Mladenom Šopom, profesorom tjelesne i zdravstvene kulture koji je ujedno i Predsjednik Udruge Flying Disc: 

NGB: Koliko dugo postoji Vaša udruga? 

Naša udruga FDK NG aktivno djeluje od 28.04.2018. Udruga broji sedamdeset članova, što većina kao aktivnih članova udruge i članova podupiratelja naše Udruge.

NGB: Kako ste došli na ideju za taj sport? 

Skupina entuzijasta spontano igrajući frizbi u prirodi došli smo na ideju kako je ovaj sport idealan za sve dobne skupine, ljude sa posebnim potrebama i sve one koji se žele aktivno baviti sportom i rekreirati. Istaknuli bi da smo mi pioniri Disc Golfa i Frizbija u ovom dijelu RH Slavonija i baranja.

NGB: Vi ste prvi u Hrvatskoj, koliko je bilo teško doći do ovakvog statusa kojeg imate? 

Koliko je bilo teško da bi došli do ovoga da organiziramo Prvenstva Hrvatske govori samo za sebe koliki je uložen trud i energija velikog broja ljudi entuzijasta da bih ostvarili ovaj za nas zvijezdani status. Velika nam je čast i obveza biti član velike obitelji Flying Disc Saveza Hrvatske.

NGB: Pripremate se za državno natjecanje koje bi se trebalo održati u Cerniku, recite nam nešto više o tome što sve možemo očekivati?

Prvenstvo Hrvatske za 2020. godinu održat će se u Cerniku 10. listopada na stadionu N.K Mladost.

Gdje nam je Savez Hrvatske po drugi puta povjerio organizaciju Prvenstva HR.

Za kraj treba istaknuti da sve ovo vezano uz uspjehe naše udruge nebi bilo moguće ostvariti bez entuzijasta ljudi koji vole prirodu zrav život druženje stručnih osoba u domeni sporta i ljudi koji su nas podupirala od samog početka.

Istaknuli bi da veliki broj naših građana nas podupiru, a isti tako i članovi lokalne uprave grada Nova Gradiška.

NGB: Sad možete najaviti događaj ako želite.

Nekolicina ljudi koji se bave privatnim djelatnostima uključila se u rad i potporu naše Udruge na čemu smo im ne izmjerno zahvalni. Za kraj istaknuli bi da su članovi našeg Kluba do sad bili aktivni sudionici Lige Prvenstva HR. u Disc Golfu za 2019. i 2020. kao i sudionici prvenstva Hrvatske koje se održalo u Varaždinu.

Predstojeće Prvenstvo za 2020. godinu naš Klub na prvenstvu predstavljaju tri člana.

NGB: Kakvi su planovi Vaše udruge za dalje? 

Najveći cilj naše Udruge u budućnosti biti će postavljanje što većeg broja koševa za Disc Golf u našem kraju kao i postavljanje jednog Disc Golf Parka sa osamnaest koševa.

U budućnosti ćemo i dalje raditi na okupljanju što većeg broja naših građana kao i na popularizaciji sportova sa Discom, s ponosom možemo istaknuti da smo surađivali i sa Udrugom građana oboljelih od multiple skleroze gdje smo im prezentirali naš sport kao sport za sve. Veselimo se budućim zajedničkim aktivnostima kao i druženju na sportskim terenima.

Motrate priznati da je bacanje frizbija jako privlačno jer je aktivnost u prirodi, nema ni ograničen broj sudiomika, a uvijek će nam izmamiti osmijeh na lice:

Jedino što nam sad preostaje, jest da se okupimo 10. listopada u Cerniku i podržimo novogradiščane na državnom natjecanju. Vidimo se!

AEM banner

UNITAS WebRadio On line:09:00-22:00 h Klikni i slušaj

UNITAS WebRadio Nova Gradiška

R Winamp R WMP

R Real R Quik

Openradio banner

HAV banner

Suradnici

 Logo  TZ GNG 1

 baner.romski portal

 UDD logi

LUNA logo

LAG baner